Uncategorized

Mõni rida lisaks

Eelmine postitus võis tunduda nagu ma oleks negatiivne või viriseks või süüdistaks. Kui meie riigis poleks elatisega seoses praeguseid seadsui, siis muus osas saame tütre isaga hästi läbi. Kokku lepitud külastuskord on kehtima jäänud ja võimalusel saab leppida kokku erandeid. Selleks pole vaja isegi teisi inimesi kaasata, vaid saame suheldud omavahel. Alati küll mitte kõige paremas toonis, kuid külastuse osas poleks kunagi probleemi olnud. Ja ometi pole seaduses konkreetset suhtluskorda sisseviidud.

Ma mõtlen, et kui elatise puhul antakse ka teisele poolel rohkem võimalusi, mitte ei toimi kõik sunniviisiliselt. Mõnedest riikides on juba praegu püütud asja lahendada, et vanemad oleksid võrdsed. Minu käest on korduvalt küsitud, et kuidas ei ole asi võrdne kui seaduse järgi mõlemad vanemad peavad panustama pool miinimumpalgast. Kusjuures seni tean ainult ühte lahku läinud pere, kes mõlemad vanemad kannavad omapoolsed summad lapse arvele ning siis tasuvad lapsega seotud kulud. Mõistlik. Nii saab vähemalt konto pealt vaadata, et lapsega koos elav vanem ei kasuta lapsele mõeldud raha muul otstarbel. Ja kogu ülalpidamist kasutatakse ülalpidamise tarbeks. Jääb ära igasugused asjatud vaidlused.

See on üks võimalus, kuidas asja nagu reaalselt võrdseks teha. Praegu tuleb pool miinimumist kanda lapsega koos elava vanema arvele ja ongi kõik. Kas raha päriselt kasutatakse lapse kulude katmiseks? Kas teine pool tegelikult panustab ise samapalju kui ta nõuab?

Selles osas mina kohtule selgitasin ise, et minuga koos elava lapsega kulud ei ole nii suured, et mul oleks põhjust rohkem nõuda. Ja teiseks ei olnud ma nõus, et tagaselja tehakse otsus teise vanema majandusliku olukorda arvestamata ja mis minu jaoks on kõige jõhkram, teise vanemaga koos elavaid lapsi arvestamata. Praegu kehtib reegel – kes ees, see mees. Oi kui palju ma seda kuulnud olen!! Kui ma ütlen, et ma jätaksin ebareaalselt rohkem nõudes kolm last raskesse olukorda, siis öeldakse, et miks see mind üldse huvitama peaks? Mismõttes mind ei huvita lapsed, keda mina võib olla nälga jätan? Mismõttes meie riiki ei huvita lapsed, keda elatis nõudes vähemusse jäetakse? Olukord on selline ja kindlasti saaks leida mõne parema lahenduse.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

%d bloggers like this: