Uncategorized

Olen pilves

Issand ma ei mäletagi, millal ma enda üle viimati nii uhke olin.

Igatahes ma sain oma HSK testi tulemused teada ja ma olen uhke B1 tasemel hiina keele valdaja. See on 1,5 aasta õppimise tulemus. Kuulamine 90 punkti, lugemine 73 punkti ja kirjutamine 52. Kirjutamisega jäime me kursaõega ajahätta. Liiga pikalt kõhlesin selle asemel, et vähemalt midagi kirja panna.

Kokku on võimalik 300 punkti (iga osa 100) saada ja läbimiseks peab saama 180 punti. Kui me prooviteste tegime, siis ma sain 160 punkti ja osad ülesanded jäid välja. Ma polnud üldse kindel, et ma proovitestis tegemata jäänud osade peale ülejäänud 20 puntki kokku saan. Ma lihtsalt hoidsin pöidlaid ja loodsind kõrvu kikitades oma parima oskuse peale. Kirjutamine on siiani minu nõrgim koht. Lugemine, rääkimine ja eriti just kuulamine tuleb kõige paremini välja.

Sügisel tuleks algtaseme suuline osa teha ja võib olla HSK4, viimane on kaheldav.

Parim osa on muidugi see, et kui ma eelmisel aastal alustasin kukkusin esimesel korral kõigil hiina keele eksamitel läbi. Pidin alati kaks korda tegema 😀 Eelmisel aastal kas esimesel või teisel semestril sain hiina keele eksami E, mis tähendab, et mu keskmine hinne on väga madal. Olin enda peale nii pahane, sestma teadsin, et oleksin võimeline palju parema tulemuse saama. Mul võib kõva pea olla aga arvestades oma varasemaid hindeid, siis need olid üle keskmise. Sain kiitusi ja puha õpitulemuste eest.

Sellel aastal on hiina keelega paremini läinud. Samas ma ei tunne, et õpin rohkem. Pigem just vähem. Võib olla hiina keele õpetamine algajatele on aidanud oskuse paranemisel kaasa.

Ma lähen naudin oma töö vilju korea seebikaid vahtides 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

%d bloggers like this: