Uncategorized

Rootsi kruiis lastega 1.osa

Kevadel ei sai broneerida Rootsi kruiis. Ema plaanis minna venna juubelit tähistama. Henry tahtis seda kuuldes ka kaasa minna, ainult siis kui õde ka tuleb. Samas tekkis reisil tunne, et see polegi sünnipäevareis, vaid äkki kellgei joomapidu, sest osa seltskonnast muust ei hoolinud. Niimoodi ei õnnestunud meil õigel kuupäeval ka sünnipäeva lapse õnnitlemine aga mida sai edukalt järgmisel õhtul siiski teha.

Enne reisi aga sai minu tuju korralikult rikutud, sest kohtutäitur tegi minu arve tühjaks. Nimelt olin Henry huviringi eest maksnud ja see makse oli mulle tagasi saadetud ning muidugi minu arvele. See aga tähendas, et minu konto kasutuslimiit ületas limiidi ja kõik üleliigne võeti ära. Kirjutasin kohtutäiturile, saatsin konto väljavõtte ja isegi pildid panin juurde, sest nad ei näe kunagi neid väljavõtteid lugeda. Muidugi ei tahtnud nad mulle mu raha tagasi anda. Tuues mulle järgmise paragrahvi. Teate, ma olen need pähe juba õppinud ja ma tean, et tegelikult, et nende ära võtmine ei olnud põhjendatud. Raha oli maha läinud 19.06 ja võlgnikul tuleb teha avaldus, kuid mitte hiljem kui 3 tööpäeva möödudes. Paraku oli 22.06 lühendatud tööpäev. Ka ei saada nad mingit teavitust selle kohta kui nad on mingil kuupäeval raha maha võtnud…Ma olen avaldusi esitanud ka kohe kui on mahavõetud näiteks mõnest toetustest aga nad ei kanna midagi tagasi või venitavad. Ükskord küsisid, et Pärnu Linnavalitsus saadaks tõendi, et see oli just toimetulekutoetus, mille nad ära võtsid. Linnavalitsus ei jõudnud seda saata 3 tööpäeva jooksul ja me pidime ise vaatama, kuidas hakkama saame. Seleta siis korteriomanikule, kuhu su üürirahad on kadunud ja miks ta ei peaks sind päevapealt lihtsalt tänavale tõstma…

Igatahes olin ma seekord päris endast väljas ja isegi reisipäeva hommikul ma mõtlesin minemata jätta, kuigi lapsed olid reisi väga oodanud. 10 euro eest ostsin laeva peale süüa kaasa. Hommikusöök oli hinna sees. Olin just laeva jõudnud kui taipasin isa käest küsida taskuraha (asi mida ma mitte kunagi ei tee) ja vaatasin, et mu parim sõber oli ka meid välja aidanud väikese laenuga. Ja siis oli mul us probleem. Mina ei saa oma pangakaarte kasutada muuks kui raha väljavõtmiseks automaadist. Helistasin õele ja küsisin, et äkki saan tema kaarti kasutada kui raha sinna peale kannan. Aga saime hoopis nii, et mina kandsin raha tema arvele ja vastu sain sularaha. See oli tohutu kergendus, et just enne laeva väljumist sai see asi korda. Vähemalt reisi ajaks.

Lapsed olid õudnud sellel ajal kajutiga tutvust teha, multikaid nõuda ja vaielda selle üle, kes, kus magama hakkab. Kuna pakilised asjad said aetud, siis suundusime mängutuba otsima.

D-terminalis, check-in
Näomaaling mängutoas
Hiireke
Kajutis

Õhtuks kui olime laevale tiiru peale teinud (mängutoad, poed jne) tulime tagasi kajutisse. Neile meeldis seal rohkem mängida. Poest olid mõlemad endale ühe mänguasja valinud. Neile meeldis üks väiksem mängutuba koos pallimerega ja kajut. Esimene õhtu läks üllatavalt ruttu ja lapsed jäid magama nagu omas kodus.

Hommikul läksime sööma. Pabistasin palju, sest arvasin, et nad hakkavad seal ringi jooksma. Mulle vist ei ole kohale õudnud, et nad on juba suuremad lapsed. Vajadusel oskavad ennast kenasti üleval pidada. Otsisin neile laua süüa täis, siis endale ka ja leppisime kokku, et keegi ei lähe enne lauast ära kui kõik on söönud. Pidas peaaegu paika, sest ma lubasin neil aknast vaatama minna.

Nad sõid kolm kaussi pannkooke maasika toormoosiga kahepeale 😀 Pärast hommikusööki läksime mängutuppa aga üks töötaja pakkus, et ma võiksin lapsed sinna jätta ja mina saan toas asjad pakkida. Ma mõtlesin, et kas ma äkki üle ei muretse? Teised saavad oma kuueaastased küll mängima jätta aga mina olen nagu kanaema. Passin kohal. Ometi teadsin juba eelmisest päevast, et see passimine on täiega igav. Kodus saavad oma hoovis üksi mängida küll aga laevas mängutoas ei saa. Pealegi oli seal alati mõni töötaja ka kohal.

Jätkub

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

%d bloggers like this: